top of page

Першi кроки бiженця в Iталii

Aggiornamento: 6 apr 2022

Алгоритм дій осіб, які прибувають з України


1. Повідомте Консульство про свій приїзд, заповнивши анкету (для кожної особи - окрема анкета).

· Заповнення анкети не передбачає відповіді від Консульства

· Повідомлення про присутність на території Італії подається один раз. Кожного разу, коли змінюється помешкання, його власник протягом 48 годин має заявити про прийом у себе іноземця (Dichiarazione di ospitalità).


2. Протягом 48 годин після в’їзду в Італію у відведеному відділенні санітарної служби зробіть тест на виявлення SARS-CoV-2. В тому ж відділенні санітарної служби отримайте код STP (або картку SSR для дітей та вагітних жінок): це дасть доступ до системи медичного обслуговування.


3. Протягом 8 днів після в’їзду в Італію повідомте місцеві органи Італії про свою присутність на території (Dichiarazione di presenza). Для цього, зверніться до будь якого представництва поліції (Polizia di Stato: Questura/Commissariato).


4. Перевірте наявність і дійсність свого закордонного паспорта. За потреби зверніться до Генерального консульства України в Мілані.


5. У відділенні поліції (Polizia di Stato: Questura/Commissariato) з’ясуйте порядок оформлення дозволу на проживання в Італії (Рermesso di soggiorno) у випадку возз’єднання сім’ї/подання запиту на гуманітарний захист/тощо. Поцікавтеся, чи можна одразу призначити зустріч для подачі документів для оформлення дозволу на проживання.


6. З питань розміщення зверніться до місцевої влади (Prefettura).


7. У відділенні медичної служби (ASL) (https://www.aslroma1.it/) за місцем проживання/перебування зробіть запит на отримання тимчасової картки медичного обслуговування STP


Завантажити брошуру, розроблену італійськими компетентними органами. Взято з телеграм-каналу https://t.me/firststepinitaly

Comments


bottom of page